متین دانلود

  • تاریخ : ۵ام مرداد ۱۳۹۷

مانند هر هفته، این سری نیز شاهد انتشار آمار Media Create هستیم؛ آماری که در آن پرفروش‌ترین نرم‌ افزارها و سخت افزارهای هفته گذشته در سرزمین آفتاب تابان، ژاپن را دنبال می‌کنیم. با ما همراه باشید تا این آمار را در هفته‌ ای دیگر بررسی کنیم. از نظر نرم‌افزار و سخت افزار، این هفته نینتندو حسابی گل […]

فروش هفتگی ژاپن | ده برتر نینتندو

مانند هر هفته، این سری نیز شاهد انتشار آمار Media Create هستیم؛ آماری که در آن پرفروش‌ترین نرم‌ افزارها و سخت افزارهای هفته گذشته در سرزمین آفتاب تابان، ژاپن را دنبال می‌کنیم. با ما همراه باشید تا این آمار را در هفته‌ ای دیگر بررسی کنیم.

از نظر نرم‌افزار و سخت افزار، این هفته نینتندو حسابی گل کاشته است. با‌ این‌که در این هفته تنها شاهد عرضه عنوان جدید Taiko Drum Master: Drum Session! از شرکت بندای نمکو (Bandai Namco) هستیم که برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوییچ منتشر شده است اما تغییرات بسیار جالبی را نیز در جدول مشاهده می‌کنیم.

همان‌طور که گفته شد، جدید‌ترین بازی شرکت بندای نمکو به تازگی منتشر شده اما ظاهراً تنها برروی کنسول نینتندو سوییچ به موفقیت دست یافته است؛ این نسخه از بازی با فروش ۷۰/۰۰ نسخه‌ای صدرنشین فهرست این هفته محسوب می‌شود.

هفته گذشته شاهد عرضه یکی از مورد انتظارترین بازی‌های نینتندو سوییچ یعنی Octopath Traveller بودیم. علی رقم وجود مشکلاتی مانند تمام شدن موجودی خرده‌ فروشی‌های ژاپنی، این بازی توانست با اقتدار به فروش ۱۱۰/۰۰۰ نسخه‌ای دست یابد و صدر جدول را از آن خود کند؛ در نظر داشته باشید که این میزان فروش با وجود محدودیت‌ ذکر شده بدست آمد. حال می‌بینیم که اسکو‌ئر انیکس (Square Enix) همچنان در پاسخ به تقاضای مشتریان این عنوان، ناکام است. همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از طرفداران به نسخه دیجیتالی روی بیاورند. زمانی که موارد گفته شده را کنار هم بگذاریم، به فروش ۲۲/۰۰۰ نسخه‌ای در این هفته می‌رسیم. قطعاً Octopath Traveler ظرفیت این را دارد که به فروش بالایی دست یابد؛ پس بهتر است که هر چه زودتر اسکوئر انیکس مشکل موجودی بازی را رفع کند.

اگر به لیست نگاهی بیاندازید، می‌بینید که چگونه نینتندو بر فهرست هفتگی پرفروش‌ترین بازی‌های ژاپن حکمرانی می‌کند. قبل از نام بردن تمام عناوین نینتندو که در جدول قرار دارند باید یک نفس عمیق کشید! تمام ۱۰ بازی حاضر در صدر لیست فروش، متعلق به کنسول‌های شرکت نینتندو هستند. فهرست این هفته طوری به نظر می‌رسد که انگار تمام بازی‌های دیگر را چند خانه روی به پائین شیفت داده باشند. حتی بازی‌های کنسول دستی نینتندو هم در جدول دیده می‌شوند؛ حضور عناوین کنسول ۳DS در لیست نشان دهنده این است که کنسول دستی کهنه‌کار نینتندو هنوز قصد بازنشستگی را ندارد؛ حداقل تا زمانی که جانشینی برای آن معرفی شود. علاوه بر موارد گفته شده، شاهد رشد فروش Splatoon 2 و دیگر عناوین نینتندو سوییچ نسبت به هفته گذشته نیز هستیم.

حالا بیائید کمی در مورد عملکرد بازی‌های پلی‌استیشن ۴ صحبت کنیم؛ همان‌طور که در هفته‌های گذشته هم دیدید، کنسول پلی‌استیشن برای بازگشت به صدر لیست، به یک بازی بلاک باستر در حد و اندازه‌های Monster Hunter نیاز دارد. عنوانی که قطعاً باعث تغییرات زیادی در جدول خواهد شد، بازی بشدت مورد انتظار Kingdom Hearts III است که البته تا سال ۲۰۱۹ منتشر نمی‌شود. پس در حال حاضر تنها باید به چنین عملکردی اکتفا کرد. البته خبر خوب این است که جدیدترین ساخته استودیو کوانیتک دریم (Quantic Dream)، عنوان Detroit: Become Human، همچنان در جدول باقی مانده است و فاصله چندانی با فروش ۱۰۰/۰۰۰ نسخه‌ای ندارد. اما وضعیت عنوان مسابقه‌ای جهان باز یوبیسافت (Ubisoft)، خیلی تعریفی ندارد؛ بازی The Crew 2 با فروش بشدت ضعیف ۲/۰۰۰ نسخه‌ای، کم کم دارد به قعر جدول هدایت می‌شود.

در ادامه شما می‌توانید لیست پرفروش‌ترین نرم‌افزارها را مشاهده کنید.

رتبه عنوان پلتفرم فروش این هفته فروش کلی
۱ Taiko Drum Master: Drum Session! نینتندو سوییچ ۶۹,۹۸۴ جدید
۲ Octopath Traveler نینتندو سوییچ ۲۲,۴۳۸ ۱۳۲,۵۵۰
۳ Splatoon 2 نینتندو سوییچ ۲۱,۹۱۳ ۲,۴۶۹,۶۹۵
۴ Captain Toad: Treasure Tracker نینتندو سوییچ ۲۰,۵۴۷ ۶۲,۳۹۹
۵ Mario Tennis Aces نینتندو سوییچ ۱۹,۷۰۹ ۲۴۷,۱۶۱
۶ Minecraft نینتندو سوییچ ۱۶,۲۶۵ ۱۳۸,۰۵۱
۷ Mario Kart 8 Deluxe نینتندو سوییچ ۱۳,۴۳۵ ۱,۶۴۱,۱۰۹
۸ Pokémon Ultra Sun/Ultra Moon ۳DS ۷,۵۵۴ ۱,۶۷۶,۰۶۷
۹ Captain Toad: Treasure Tracker ۳DS ۷,۱۸۸ ۲۱,۷۴۶
۱۰ The Legend of Zelda: Breath of The Wild نینتندو سوییچ ۷,۱۷۳ ۱,۰۵۰,۸۹۱
۱۱ Kirby Star Allies نینتندو سوییچ ۶,۴۰۷ ۵۶۶,۱۷۱
۱۲ Super Mario Odyssey نینتندو سوییچ ۵,۶۹۵ ۱,۷۷۲,۱۳۳
۱۳ Detroit: Become Human پلی‌استیشن ۴ ۴,۶۱۳ ۹۴,۹۷۳
۱۴ Animal Crossing: New Leaf ۳DS ۴,۳۵۴ ۴۲۵,۸۳۹
۱۵ Nintendo Labo Variety Kit نینتندو سوییچ ۳,۸۴۲ ۲۰۵,۸۰۹
۱۶ Donkey Kong Country: Tropical Freeze نینتندو سوییچ ۳,۳۷۸ ۱۹۳,۷۰۸
۱۷ Mary Skelter 2 پلی‌استیشن ۴ ۲,۹۸۶ ۱۳,۳۵۶
۱۸ The Crew 2 پلی‌استیشن ۴ ۲,۷۲۸ ۳۵,۰۰۴
۱۹ New Gundam Breaker پلی‌استیشن ۴ ۲,۶۳۹ ۸۴,۷۱۶
۲۰ Mario Kart 7 ۳DS ۲,۶۱۴ ۲,۹۰۳,۴۴۱

همچنین در جدول زیر، پرفروش‌ترین سخت افزار‌ها قرار گرفته‌اند.

رتبه هفته قبل رتبه پلتفرم شرکت فروش این هفته فروش هفته قبلی
۱ ۱ نینتندو سوییچ نینتندو ۵۳,۷۴۵ ۵۰,۲۳۹
۲ ۲ پلی‌استیشن ۴ سونی ۱۴,۰۳۵ ۱۲,۴۳۱
۴ ۳ New 2DS LL نینتندو ۸,۲۹۶ ۴,۱۷۶
۳ ۴ پلی‌استیشن ۴ پرو سونی ۶,۲۷۴ ۵,۱۶۵
۵ ۵ پلی‌استیشن ویتا سونی ۴,۲۷۷ ۴,۱۱۲
۶ ۶ New 3DS LL نینتندو ۲,۸۴۴ ۲,۵۰۷
۸ ۷ اکس‌باکس وان مایکروسافت ۷۰۹ ۴۷
 ۷ ۸ ۲DS نینتندو ۴۳۷ ۴۴۸
 ۹ ۹ اکس‌باکس وان اکس مایکروسافت ۵۶ ۳۲

خوشبختانه تقریباً تمامی کنسول‌ها با رشد فروش مواجه شده‌اند. نینتندو سوییچ همچنان انتخاب اول ژاپنی‌ها محسوب می‌شود. اما شرایط کنسول‌های خانواده پلی‌استیشن ۴ خیلی جالب نیست (پیش تر در این مورد توضیح دادیم) سخت‌افزار‌های نسل هشتمی سونی در مجموع توانستند به فروش ۲۰/۰۰۰ عددی دست یابند. البته دو اتفاق جالب را در جدول شاهد هستیم؛ یکی رشد فروش کنسول اکس‌باکس وان است که به ۷۰۹ عدد رسید و دیگری هم فروش بیشتر کنسول New 2DS LL نسبت به پلی‌استیشن ۴ پرو است.

امیدواریم از بررسی این هفته هم راضی بوده باشید. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع متن: gamefa