متین دانلود

  • تاریخ : ۷ام تیر ۱۳۹۷

شرکت ولو یک تیم را به علت استفاده از موس‌هایی با قابلیت برنامه‌ریزی از مسابقات حذف کرد. تیم Thunder Predator به علت استفاده از این نوع موس‌های غیر مجاز در جریان مسابقات مقدماتی آمریکای جنوبی، از این مسابقات حذف شده و اجازه‌ی شرکت در مسابقات جهانی ماه آگوست را از دست داد. با توجه به […]

ولو یک تیم را بدلیل استفاده از موس‌های قابل برنامه‌ریزی از مسابقات جهانی حذف کرد

شرکت ولو یک تیم را به علت استفاده از موس‌هایی با قابلیت برنامه‌ریزی از مسابقات حذف کرد. تیم Thunder Predator به علت استفاده از این نوع موس‌های غیر مجاز در جریان مسابقات مقدماتی آمریکای جنوبی، از این مسابقات حذف شده و اجازه‌ی شرکت در مسابقات جهانی ماه آگوست را از دست داد.

با توجه به گزارش‌های منتشر شده یکی از بازیکنان این تیم با نام Atuun، یکی از قهرمان‌های بازی با نام Meepo را انتخاب کرده بوده است. Meepo یکی از قهرمانان بازی Dota 2 است که بازی کردن با آن از درجه سختی بسیار بالایی برخوردار است. با ارتقا سطح این شخصیت، شما به چهار Clone دیگر از این شخصیت دسترسی پیدا می‌کنید که هر یک از این Cloneها باید به صورت مستقل کنترل شوند که دلیل سختی بازی با این قهرمان نیز همین موضوع است(به کنترل چندین نیرو در بازی به صورت همزمان Micromanagment گفته می‌شود).

در جریان این بازی مشاهده شد که AtuuN به راحتی هرچه تمام‌تر تمامی این Cloneها را کنترل می‌کند و این موضوع توجه داور مسابقه را به خود جلب کرده است. در ابتدا این بازی‌باز به استفاده از نرم‌افزارهای جانبی(که به بازی‌باز اجازه می‌دهد تعداد زیادی کلید کیبرد را برروی یک کلید خاص برنامه‌ریزی کند و با فشار یک کلید چندین عمل مختلف را انجام دهد) متهم شد.

با بررسی Combat Log مشخص شد که AtuuN توانایی تمامی Cloneها را به صورت همزمان استفاده می‌کرده است. این درحالی است که انجام چنین کاری حتی برای بهترین بازی‌بازان نیز نیاز به چند ثانیه زمان دارد. با این وجود تیم Thunder Predator استفاده از چنین نرم‌افزارهایی را کاملا رد کرد. این درحالی است که این تیم تایید کرد که از موس Razer Synapse 3 استفاده کرده است.

این تیم مطلب زیر را در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود منتشر کرده است:

بازیکن تیم ما Artun از یک موس Razer Synapse استفاده می‌کند که همانند هر بازی‌باز حرفه‌ای دیگر، برای راحتی تنظیمات مخصوص به خود را برروی این موس اعمال نموده است. این تنظیمات با هدف ارتقا کیفیت عملکرد او در بازی با این شخصیت (Meepo) اعمال شده است. ما می‌خواهیم بر روی این موضوع تاکید داشته باشیم که تیم ما از هیچ نرم‌افزار کمکی غیرقانونی استفاده نکرده است.

با وجود اعتراض تیم Thunder Predator کمیته‌ی برگزاری مسابقات رای به حذف این تیم از مسابقات داده است و این تیم با وجود پیروزی در مسابقات مقدماتی از شرکت در مرحله‌ی بعد محروم شد.

منبع متن: gamefa