متین دانلود

  • تاریخ : ۲۵ام بهمن ۱۳۹۷

تنها چند روز به انتشار بازی Metro: Exodus باقی مانده و حال به تازگی نقد‌ها و نمرات آن نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت. سرانجام انتظارها به پایان رسید و تا چند روز آینده نسخه‌ی جدید از سری محبوب Metro با نام Metro: Exodus، ساخته استودیوی ۴A Games رسما […]

تابش نور امید به دنیای زیرزمینی | نقدها و نمرات Metro: Exodus

تنها چند روز به انتشار بازی Metro: Exodus باقی مانده و حال به تازگی نقد‌ها و نمرات آن نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

سرانجام انتظارها به پایان رسید و تا چند روز آینده نسخه‌ی جدید از سری محبوب Metro با نام Metro: Exodus، ساخته استودیوی ۴A Games رسما عرضه خواهد شد. یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی نسخه‌سوم را می‌توان محیطهای جدید بازی به شمار آورد. سازندگان تلاش کرده تا با انتقال بازی از تونل‌های زیرزمینی به محیط‌هایی با وسعت بیشتر،تجربه‌ای متفاوت و البته هیجان انگیز را خلق کنند. این موضوع قطعا یک ریسک بزرگ برای این سری و سازندگان به شمار می‌آید اما به نظر می‌رسد سازندگان به خوبی از پس این کار بر آمده و بار دیگر شاهد همان فضای آخرالزمانی سری Metro  اما در دنیایی جدید هستیم .

حال به تازگی نقدها و نمرات بازی Metro: Exodus ( نسخه‌ی اکس باکس وان) نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروی بر آن‌ها خواهیم داشت.

ZTGD 9/10

Metro Exodus جاه طلبانه‌ترین نسخه‌ی این سری و همچنین تحسین برانگیز‌ترین آن به شمار می‌رود.

Game Informer 8.8/10

Metro Exodus در جاه طلبی‌های خود بسیار موفق عمل کرده است. جهان وسیع‌تر بازی به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا با آزادی عمل بیشتر به تجربه‌ی بازی بپردازند. طراحی هوشمندانه و بهینه‌سازی سرعت بازی باعث شده تا تجربه‌ی آن در تمام طول بخش داستان تازه به نظر برسد. شاید داستان بازی دارای مشکلاتی نظیر ایفای نقش ضعیف بازیگران و تصمیم عجیب استودیوی سازنده برای صامت نگاه داشتن شخصیت اصلی بازی، کمی آزاردهنده باشد اما این مشکلات باعث نمی‌شوند تا من این بازی را هم به کاربارن تازه وارد و هم به طرفداران قدیمی این سری توصیه نکنم.

IGN 8.5/10

Metro Exodus بدون اینکه هویت خود را قربانی کند، بازی را  از تونل‌های زیرزمینی به سطح زمین و جهانی وسیع‌تر منتقل کرده است

GameSpace 8/10

Metro Exodus بسیار امیدوار کننده به نظر می‌رسد. یک بازی جاه طلبانه که سعی دارد تا ایده‌های بزرگ و جاه طلبانه‌‌ای را آزمایش کند

Eurogamer Italy 8/10

Metro Exodus سعی می‌کند تا معرفی محیط‌های قابل کاوش و وسیع‌تر، استانداردهای این سری را افزایش دهد. اما با این حال همچنان بهترین قسمت این بازی همان تونل‌های زیرزمینی هستند که بازی‌بازان باید به تنهایی برای بقای خود تلاش کند. GameSpot Metro Exodus افقا های خود را گسترش می‌دهد و البته در این راه برخی از ویژگی‌هایی که این سری بر‌روی آن متمرکز بوده است را نیز از دست می‌دهد. اما با این حال Metro Exodus اتفاقاتی هیجان انگیز و همچنین جوخه‌ای را معرفی می‌کند که شما تمایل دارید تا پایان دنیا، آن‌ها را همراهی کنید.

COGconnected 7.6/10

ممکن است شما نیز احساس مشابهی داشته باشید اما Metro Exodus من را سردرگم کرده است. از یک طرف من شخصیت‌ها و اتمسفر بازی را تحسین می‌کنم و از طرف دیگر نظرم این است که بازی به زمان بیشتری احتیاج داشت. نبود ویژگی‌هایی به مانند نوار صدا برای صداها و همچنین موزیک بازی، نامناسب بودن کلیدهای تعبیه شده برای کنترل بازی و تاخیر در پاسخ دهی آن‌ها به همراه باگ‌های بازی باعث شده‌اند تا به نظر برسد Metro Exodus ساختار مناسبی دارد اما این ساختار فدای ساخت دنیای وسیع آن شده است. از نظر قلبی احساس بسیار خوبی نسبت به Metro Exodus دارم اما کنجکاوم که بدانم بهینه سازی بیشتر بازی، چقدر از آن تجربه‌ی شگفت انگیزتری می‌ساخت.

God is a Geek 7/10

Metro Exodus را می‌توان به بازی تشبیه کرد که توانایی‌های آن قربانی جاه طلبی آن بازی شده است. Metro Exodus از نظر بصری شگفت انگیز است اما از مشکلاتی نظیر روایت مبهم داستان و نقشه‌های بزرگ غیر ضروری که عملا کاری در آن‌ها نمی‌توان انجام داد، رنج می‌برد.

بازی Metro Exodus در تاریخ ۲۶ بهمن ماه سال ۱۳۹۷ (۱۵ فوریه سال ۲۰۱۹) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. در پایان می‌توانید برای آشنایی بیشتر با این بازی به مطالعه پیش‌نمایش گیمفا با عنوان آخرین نفس‌های نور در دنیای تاریکی | پیش نمایش بازی Metro Exodus، بپردازید.

منبع متن: gamefa