متین دانلود

  • تاریخ : ۱۸ام تیر ۱۳۹۷


تا به حال صحبت‌های زیادی در رابطه با بازی‌های AAA‌ که بودجه‌های سنگینی صرفشان می‌شود، شده است. این بازی‌ها در چند سال اخیر رشد بسیار زیادی داشته‌اند و همچنان هم به رشد خود ادامه می‌دهند، به طور مثال Far Cry 5‌ هم اکنون یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ از لحاظ فروش است و همچنین عنوان God of War سریع‌ترین فروش را در تاریخ بازی‌های انحصاری داشته است.

شرکت Sony Interactive Entertainment هم اکنون یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید و نشر بازی‌های AAA است و عناوین بسیار بزرگی همچون Death Stranding، Spider-Man، The Last of Us: Part II و Ghost of Tsushima توسط استدیوهای این شرکت در حال ساخت هستند و بودجه‌ی بسیار زیادی هم برایشان صرف می‌شود.

به گزارش پردیس گیم و به نقل از GamingBolt، حال رئیس این شرکت یعنی شوهی یوشیدا درباره‌ی بازی‌های AAA گفته است: “فضا و مقیاس بازی‌های AAA آنقدر رشد کرده که نیاز به هزینه و بودجه‌ی بسیار زیادی دارد و برای من شروع هر پروژه، یک شرط بندی خیلی بزرگ است. هنگامی که نتیجه‌ی نهایی موفقیت آمیز باشد، شما می‌توانید یک تجربه‌ی شگفت انگیز را به همراه پیشرفت‌های هنر و تکنولوژی مشاهده کنید که می‌تواند شما را تا ساعت‌ها در یک جهان بسیار بزرگ، زیبا و پرجزئیات و به همراه شخصیت‌های واقعی یا موجودات و هیولاهای تخیلی غرق کند.

اما اگر این پروژه که سرمایه گذاری زیادی برای آن صورت گرفته شکست بخورد، فشار زیادی به تیم مدیریتی وارد می‌شود و عواقب بسیار سختی در انتظار ما خواهد بود. پس ما باید هنر ساختن یک بازی AAA را ارتقا و گسترش دهیم.”


علاوه بر این‌ها یوشیدا احساس می‌کند که اکنون یک زمان عالی برای توسعه دهندگان بازی‌های مستقل است. او در اینباره نیز گفت: “اکنون یک دوره‌ی طلایی برای تیم‌های توسعه‌ی بازی‌های مستقل است و ابزارهای همچون موتور بازیسازی Unity و Unreal Engine این قابلیت را ایجاد کرده است که تیم‌های کوچک و با استعداد از سرتاسر جهان قادر به ساخت بازی‌های عالی باشند و آن را به عنوان یک بازی جهانی منتشر کنند.

بازی‌های AAA روز به روز در حال کمتر شدن هستند و بعضی بازی‌ها هم هستند که تقریبا هیچ گونه خلاقیت و ریسکی در آن‌ها وجود ندارند و ما شاهد تکراری شدنشان هستیم و همین هم توانسته موقعیت و زمینه را برای موفقیت بازی‌های مستقل ایجاد کند. من یکی از بزرگترین طرفداران بازی‌های مستقل هستم، زیرا که همیشه در آن‌ها یک تجربه‌ی تازه را کسب کردم و هنر واقعا در آن‌ها حس می‌کنم که همین باعث می‌شود از آن‌ها بسیار لذت ببرم. عناوین مستقل موجب افزایش نوآوری و گسترس صنعت بازی‌های ویدئوی می‌شوند و من هم بسیار دوست دارم تا از بازار این بازی‌ها حمایت کنم تا شکوفا شوند.”


با توجه به موفقیت بازی‌های مستقلی همچون Hollow Knight، Celeste، Cuphead و A Way Out می‌تواند گفت که حرف‌های یوشیدا اشتباه نیست و این بازی‌ها در رشد صنعت بازی و همچنین مکانیک‌های دیگری چون زیبایی شناسی و گیم پلی، نقش مهمی داشته‌اند. ما حتی شاهد این هستیم که افراد متخصص و کاربلدی همچون امی هنیگ که یکی از بزرگترین سری‌ بازی‌های AAA یعنی Uncharted در کارنامه‌اش دیده می‌شود نیز به توسعه‌ی بازی‌های مستقل روی آورده است.

نظر شما چیست؟ لطفا دیدگاه خود را در این رابطه در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع متن: pardisgame