متین دانلود

  • تاریخ : ۲۸ام تیر ۱۳۹۷

اخیرا تاد هاوارد (Todd Howard) مصاحبه‌ای جدید انجام داده که در آن از هراس خود نسبت به تمام آنلاین بودن این بازی صحبت کرده و اعلام داشته که Fallout 5 روال دیگری خواهد داشت و یک بازی تک نفره خواهد بود. از زمان معرفی شدن Fallout 76 تمام آنلاین بودن آن به سرعت همه جا پخش شد […]

واکنش بتسدا به تمام آنلاین بودن Fallout 76 و آینده این سری

اخیرا تاد هاوارد (Todd Howard) مصاحبه‌ای جدید انجام داده که در آن از هراس خود نسبت به تمام آنلاین بودن این بازی صحبت کرده و اعلام داشته که Fallout 5 روال دیگری خواهد داشت و یک بازی تک نفره خواهد بود.

از زمان معرفی شدن Fallout 76 تمام آنلاین بودن آن به سرعت همه جا پخش شد و به یکی از داغ ترین و محیج ترین بحث‌های پیرامون این بازی بدل شد. در حقیقت با فراگیر شدن بازی‌های تمام آنلاین در صنعت بازی‌های ویدئویی حساسیت‌های زیادی از این بابت وجود دارد به خصوص این که این موضوع ممکن است حتی در مناطقی باعث عدم امکان تجربه بازی برای بازی‌بازان شود. درست از زمانی که اعلام شد Fallout 76 یک بازی تمام آنلاین است، نگرانی‌های زیادی به وجود آمد که شاید این سری به همین روند ادامه دهد و وارد دوره جدیدی شود که فقط به صورت آنلاین قابل انجام باشد. اگر شما هم از جمله همین افراد هستید، باید اعلام کنم که طبق اظهارات تاد هاوارد پیرامون این موضوع، هیچ جای نگرانی از این بابت نیست چرا که آن‌ها زمان زیادی را به فکر کردن در مورد این موضوع سپری کرده‌اند.

تاد هاوارد در مصاحبه‌ای با مجله معروف گاردین اظهار داشت که Fallout 76 ایده‌ای بوده که برای مدتی طولانی در ذهن آن‌ها نقش بسته و وجود داشته است و در صورتی که نگرانی‌هایی بابت مسیری که این سری بدان وارد شده وجود دارد، هنوز هم نمی‌خواهند که این ترس‌ها باعث توقف آن‌ها شود و به آن‌ها امکان تجربه و آزمایش چیز‌های جدید را ندهد. هاوارد در این زمینه گفت:

ما این ایده را برای مدتی طولانی [در ذهن] داشتیم و فکر کردیم که اکنون زمان انجام دادن آن است.

هاوارد در ادامه صحبت‌هایش افزود:

به همان میزان که طرفداران ما از این که ما این کار را انجام دهیم می‌ترسند، ما هم گاهی اوقات می‌ترسیم. اما باید چیزهای جدیدی را امتحان کنیم.

هاوارد در ادامه صحبت‌هایش به این نکته اشاره کرد که Fallout 76 یک تجربه کاملا جدید است که آن‌ها قصد به انجام رساندن آن را دارند اما این موضوع به این معنا نیست که Fallout 5 نیز جا پای آن خواهد گذاشت و همین مسیر را ادامه خواهد داد. هاوارد در این زمینه گفت:

ما می‌خواهیم مراقب طرفداران خود و دیگر کسانی باشیم که دائما از ما سوال می‌کنند که “آیا این مسیری است که از این به بعد سری Fallout طی می‌کند؟”

وی در ادامه اضافه کرد که:

البته که نه. قطعا ادامه این سری چیزی منحصر به فرد برای خودش خواهد بود.

این صحبت‌ها برای ما کاملا آشنا است. از زمان معرفی Fallout 76 بتسدا این لحن قاطع و محکم خود را بارها و بارها تکرار کرده است. آن‌ها در گذشته نیز این اطمینان را به بازی‌بازان داده‌اند که Fallout 5 یک بازی تک نفره خواهد بود و به صورت تمام آنلاین اجرا نخواهد شد. با این وجود برخی دیگر نیز در خصوص Fallout 76 اظهار کرده‌اند که این بازی و روندی که سپری می‌کند، چیزی نیست که توسعه دهندگان این بازی بخواهند در آینده انجام دهند.

بدیهی است که بتسدا با معرفی Fallout 76 قصد تجربه و آزمایش چیزهای جدید و نوآورانه‌ای را داشته است که چه با شکست مواجه شود و چه موفقیت آمیز باشد، این استودیو را از این بابت به خوبی آزمایش کرده است. در حال حاضر چیزی که برای بسیاری از بازی‌بازان اهمیت دارد این است که چه این بازی تمام آنلاین باشد چه نباشد، فقط لذت بخش باشد و بس. به هر حال این آزمایشی است که مشخص نیست بتسدا از آن سر بلند بیرون بیاید یا خیر اما قطعا ارزش امتحان کردنش را دارد.

منبع متن: gamefa